top of page

Posem nom a la nostra escola

Actualizado: 14 abr 2018


9 graons
Posem nom a la nostra escola

La comissió de nom també va ser de les més primerenques. Escola nova, projecte nou. Necessitàvem un nom a l'altura. De la mà de l'equip directiu, es van traçar les fases del procès per triar nom i es va mirar d'involucrar tothom, inclosos els nens i les nenes. El primer pas va ser fomentar la participació de tothom i es van rebre una cinquantena de propostes. El segon va ser destriar totes les opcions i calibrar-les amb una baremació que ens ajudés a escollir les propostes més adients. Van quedar deu opcions que, després d'una primera votació, van passar a ser tres. I de nou de manera transversal i fomentant la participació, finalment vam poder triar el nom de la nostra escola.
9 GRAONS!!!

137 visualizaciones

Entradas Recientes

Ver todo

Comments


bottom of page